Praca dla osób z niepełnosprawnościami – codzienność czy wyzwanie?

Artykuł sponsorowany
Coraz więcej pracodawców poszukuje pracowników w grupie osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Właściciele przedsiębiorstw przekonują, że taki pracownik potrafi bardziej zaangażować się w swoje obowiązki, niż pełnosprawny pracownik. Poza tym możliwość pozyskania dofinansowania do zatrudnienia osoby z niepełnosprawnościami jest dla pracodawców kolejną zachętą do szukania kadry w tej grupie społecznej.

Mimo, że czas pracy osoby z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym i umiarkowanym nie może przekroczyć 7 godzin na dobę i 35 godzin w tygodniu, nie powodu-je to obniżenia wysokości wypłacanego im wynagrodzenia. Warto zauważyć, że skrócony czasu pracy nie obniża ich wydajności i skuteczności w wykonywanych obowiązkach. Przeciwnie - może pozytywnie wpłynąć na wzrost efektywności wykonywanych czynności.

Zanim jednak niepełnosprawny uzyska zatrudnienie musi dobrze się przygotować do samego procesu poszukiwania pracy. Niezbędne jest nie tylko przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, czy nienaganny wygląd, ale przede wszystkim wiedza na temat tego, jakimi kanałami obecnie można i warto poszukiwać pracy oraz nacisk na rozwój umiejętności i poszerzanie kwalifikacji.

-Zależy nam na usprawnieniu procesu wchodzenia osób z niepełnosprawnościami na otwarty rynek pracy, w tym na realnym pozyskaniu zatrudnienia i jego utrzymaniu przez osoby z każdym rodzajem niepełnosprawności. Dlatego oferujemy kompleksowe wsparcie psychologa, doradcy zawodowego i asystenta pracy – mówi Marcin Halicki z Wielkopolskiego Forum Organizacji Osób z Niepełnosprawnościami. Stworzyliśmy wyjątkową ofertę mającą na celu poszerzanie kwalifikacji, a docelowo pozyskanie zatrudnienia, skierowaną do bezrobotnych mieszkańców gminy Dopiewo w wieku 15-30 lat z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym. W ramach Ośrodka Aktywizacji Zawodowej zamierzamy nie tylko poszerzać zasoby beneficjentów, ale także informować przedsiębiorców o korzyściach wynikających z zatrudniania osób z niepełnosprawnościami - kończy Halicki.

WIFOON zaprasza wszystkie osoby zainteresowane aktywizacją zawodową do bezpośredniego kontaktu z w Poznaniu, przy ul. Bukowskiej 27/29 w Poznaniu. Nr tel: 61 823 47 91, e-mail: [email protected]
www.wifoon.pl

Projekt „Ośrodek Aktywizacji Zawodowej - szansą na zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ra-mach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kostrzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto